Ali se je z novim letom 2021 začela uveljavljati novela Uredbe o spremembah in dopolnitvah uredbe o ravnanju z embalažo in odpadno embalažo, kot se je napovedalo in da s tem v sistemu ravnanja z odpadno embalažo ne bo več izjem?
Slovenska energetska podjetja načrtujejo za vsaj 4 milijarde evrov naložb za zeleni prehod. Za obdobje 2021-2024 so pripravljeni projekti za 1,5 milijarde, vendar pa pot do izvedbe ne bo preprosta.
Slovenski inženirji smo v medijih in na spletni strani Zbornice za arhitekturo in prostor Slovenije (ZAPS) v preteklih tednih opazili koordinirano medijsko kampanijo uperjeno zoper gradbeno zakonodajo (t.j. Gradbeni zakon) in predvsem zoper njene spremembe oz. dopolnitve, ki so trenutno v fazi priprave. Da je potrebno zakonodajo popraviti in uskladiti s procesi projektiranja, se inženirji strinjamo, a iz drugačnih razlogov.
V javni razpravi je osnutek Zakona o varstvu okolja – 2, in sicer do 11. februarja.
Slovenija ne dosega deleža OVE v končni bruto rabi energije in je negotovo, ali bo dosegla cilj, ki si ga je določila v NEPN, to je 27 %.
Kot je bilo nedavno predstavljeno v evropskem zelenem dogovoru v sklopu vodikove strategije, bodo vodikove gorivne celice ena od ključnih strategij Evrope, da postane podnebno nevtralna družba.
Po petih letih izvajanja Pariškega podnebnega sporazuma, ki je bil sprejet decembra 2015 in je začel veljati novembra 2016.
Ekološki odtis je eden izmed najbolj uveljavljenih sinteznih kazalnikov, s katerim spremljamo porabo biološko obnovljivih dobrin, ki so ključne za naše preživetje.
Gibljemo se k doseganju popolne transparentnosti vseh virov in ponorov energije znotraj sistema.
Pametna stavba je namenjena človeku in človeku zgolj pomaga, ga razbremenjuje, odločitev pa namesto človeka ne sprejema, pravi Friderik Knez, predsednik Strokovnega sveta pametne stavbe in dom z lesno verigo.
Odprtje prve trgovine Ikea v Sloveniji se približuje.
Seznam kritičnih mineralnih surovin, EU načrtno osvežuje, saj potrebe industrije naraščajo.
Posledica potrošniško naravnane družbe, v kateri živimo, je vedno večja količina odpadkov, ki jih potrošnik proizvede.
Kako zmanjšati količino odpadne hrane?
V Mestni občini Ptuj je bila sprejeta Vizija in strategija za obdobje 2015-2025, ki je hkrati tudi Trajnostno urbana strategija.
Vsak si lahko ustvari čudovit vrt, a nobeno vrtnarjenje ne bo hasnilo in ne bo naravi prijazno, če ne bomo že na začetku ravnali poznavalsko.
Biotsko raznovrstni gozd daje ljudem in živalim zavetje, sprostitev, zdravje … Je sistem samooskrbe, živ prostor, kjer začutimo polnost življenja. Ptičje petje nas pomirja, navdihuje z melanholiko.V tem kriznem času bohotenja koronavirusa je gozd nudil edino uteho, prijateljstvo, druženje s samim seboj.
Slovenske železnice se posodabljajo.
Resor za okolje in prostor je v tem mandatu v svojem poslanstvu jasno nakazal smer uravnoteževanja varovanja okolja ob hkratnem spodbujanju razvoja, da bo zdajšnjim ...